menu
person

Тестування спорядження Fiord Nansen
02.04.2008, 22:15
 
 
Те що я підкупив від Fjord Nansen (намет, спальники, підстилку під намет, трекпалиці, рюкзак та термобілизну) мав намір тестувати в квітні, та несподівано випала нагода поїхати в Карпати.
Отже почнем певно з рюкзака HAKON 40л. Брав його для літніх походів, але тепер бачу що й для 2-3 денних походів з нічними температурами до -10 цілком годиться.
В нього вмістилось: два спальники FINMARK XL (в нижньому відділенні разом з кілочками намету), намет 2-х місний Heyerdahl, зміна білизни, носки 3 пари, легка вітроводозахисна куртка, рушник, мило, дезодорант, зубні причандали, кухня на основі спирт плити, 250 мл денатурату, їжі на три дні ( половину не з'їв) шапка в'язана.
В кишені клапана: аптечка, ремнабір, ліхтарик (не маленький), рукавиці, упаковка пакетів для сміття, насіння соняшнику 1уп., щіточка для почиститись.
Ззовні: дуги намету, підстилка, килимок, дві 1л фляги, маленький штатив.



Спакований ретельно нічого не тріснуло, не розійшлось, не відвалилось. Нести зручно. Коли вже йшов маршрутом, за грудний ремінець чіпляв штатив, щоб був під руками. На поясному ремені, з одного боку, сумочка для фотоапарату. В одному з її відділень компас, запасні акумулятори до відеокамери та мобілки. З другого боку чохол з ножем. Рюкзаком задоволений. Велику торбу вже не візьму ніколи, хіба для зимових походів. Але то ще під питанням.

Намет Heyerdahl. загальна вага 2,5 кг (чохол не брав)

null

null

null

null

Зроблений добротно. Стропи на тенті для кілочків мають затяжні пряжки. Щоб поправити натяжку не треба витягувати кілок. Мені одному досить зручно, всі речі в середині намету. Якщо у двох, то рюкзаки певно ззовні треба залишати, в тамбурі. Дуги дюралеві, анодовані. Промаркіровані кольором: чорні наконечники в поздовжніх дуг. Центральна дуга, через крутий вигин мала остаточну деформацію. Може це є добре що вона гнеться, бо інакше певно тріснула б. Загально каркас перехрещується у трьох місцях. На тенті, навпроти точок перехрещення є липучки, якими додатково ці місця скріплюються. Тент силіконізований, думаю витримає і зливу. З кожного боку, всередині намету, по кишені для дрібничок. В одну я клав всілякі резинки та шнурочки щоб зранку не шукати їх скрізь, а в другу свої окуляри. Низ з хорошого матеріалу, не хрустить як дно дешевих наметів. Приємно. Хоча хрустіла підстилка, бо вона саме з такого матеріалу. Скажу мати підстилку зручно. Крім основного - щоб не бруднилось дно намету, ще при ранкових зборах все робив на ній. Скручував намет та спальники, пакував рюкзак. А коли сходив з Синячки деякі ділянки на тій підстилці з'їзджав по снігу. Дайош бобслей Загалом підстилка як підстилка, тільки що є петлі з круглої гумки.

null

Про вентиляцію точно сказати не можу. Зкривав все що закривалось. Першу ночівку нормально, конденсату не було. Після другої був конденсат. Відтяжок я не ставив, тому намет в місцях контакту з тентом трохи намок. Правда в другу ніч в наметі були наскрізь мокрі черевики, мокрі до колін ходові штани, мокрі носки. Крім того я необережно розлив в палатці грамів сто води Температура ззовні: -3 град. Погода була хороша, тому не для тестування намету.

Спальники FINMARK XL.

null

Враховуючи температуру комфорту +12 град., і знаючи що буду ночувати при мінусовій, одразу вставив один спальник в другий. Чистого тестування не вийшло. Спав в термобілизні, поверх одягав фліску. Було тепло. Слизькі правда. В другу ночівку намет довелось ставити трохи під нахилом, постійно з'їзджав. Блискавки, незважаючи на спеціальну їх конструкцію, часто стопорились, це трохи дратувало. Вагою та об'ємом задоволений.

Термобілизна Fjord Nansen. 
Тоненька, легенька, не дорога. Низ щільно облягаючий, верх чомусь трохи вільний При переходах я сильно потів, особливо коли сходив на г.Синячка. Коли запихав руку під фліску, відчував що білизна мокра. Але й мокра була вітрозахисна куртка з середини. Мембранкою поки що не обзавівся. Думаю перших два шари працюють добре. Надто інтенсивне потовиділення і не дихаюча куртка. Зате сохне моментально. Поки на біваці повозився з палаткою та вечерею вже була суха. Сушив на собі. За такі гроші очікувати більшого не варто. Та й взагалі приписувати функціональній білизні якісь надзвичайні властивості не можна. За ХБ, однозначно, люба термобілизна краща.
 
Трек-палиці FN Marble Про особливості ніц сказати не можу, вони у мене перші.
Вага 520 грам, ручки неопрен, приємно для руки без рукавиць. Скажу тільки що виручали вони мене конкретно. Коли одна нога провалювалась в сніг по самі яя , без них мабудь не підвівся би. Іти по снігу з ними добре ще й тому, що знижують тиск ніг на сніг, в результаті рідше провалювався. До гори йти з ними теж легше. Задоволений дуже палицями взагалі, а не як Fjord Nansen.
Ось таке тестування.

Категорія: test | Додав: step
Переглядів: 2591 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]