10.10.2008, 07:54 | ||
Сонечко припікає а ми собі чимчикуєм вздовж автотраси в напрямку Станіслава. Мимо плавно пропливають граціозні авта і ми з жадібністю намагаємось вловити тонкий аромат їхніх вихлопів. Лєпота.... Тьху! Аромааати блін! Ні вбік не відійдеш ані дихання не затримаєш. 5км топати. Діти придумали собі розвагу - кожен лічить автівки тільки певної марки або кольору, а ми вирішуєм спірні питання що до кольорів та їх відтінків. Так і проходим ці малоприємні кілометри.
Недалеко від роздоріжжя на Галич та Вікторів статуя Діви Марії і величезний вказівник на духову криницю. На ньому навіть відстань вказана - 2км. Насправді десь 3,5-4км.
Звертаєм з асвальту на грунтову дорогу і повела вона нас у поля широкі. А жито-пшеничка давненько вже тут певно не росли. Зате рясно зародили буряни... і чортополох. А фотографу що не дай то все в хорошому ракурсі виходить. От і ми себе уявили Фотографами і ракурсууууууєм.
Де ж та Духова криниця? Може за тим поворотом?
А може за тим?
Бузько гонорово походжав собі, та дороги нам не підказав. А-а, може він німий?
О! Дійшли тепер до маленького вказівника. Вже точно знаєм - правильною дорогою йдемо, добре що не звертали на роздоріжжях.
Ще один поворот. Попереду ліс. За полем звичайно. На краю лісу видніється щось схоже на браму, думаєм може там Духова криниця? Далеченько. Метрів 600-700 буде, якщо помилимось - вертатись треба буде, час згаєм, сили витратимо даремно. Дістаю свою 12Мп фотомильницю, роблю максимальний зум - клац... Читаю на дисплеї табличку що на тій брами: розсадник лісництва. О де купа пікселів в пригоді стали! Дурно ноги не били. Тут ще один поворот і ми побачили маленьку церквицю. Ото вже точно вона - Духова Криниця.
Духова Криниця — святе місце в урочищі Вишновець, між с. Сілець та Єзупіль Тисменицького району Івано-Франківської обл. Чудотворне джерело, вода з якого зцілює людей, відоме з XIII століття.
На думку окремих дослідників, у цьому місці знаходився літописний Іванівський монастир давнього Галича. Найвірогідніше, саме ченці цього монастиря, зруйнованого у часи монголо-татарської навали, заснували у підгір'ї Манявський Скит.
Водою з Духової Криниці освячували перед походами свої знамена воїни Ярослава Осмомисла, Данила Галицького, Семена Височана.
Щороку на свято Івана Христителя до криниці сходилась велика кількість паломників. Велелюдні прощі відбувались у цьому урочищі до 1944 року. Після Другої світової війни була знищена каплиця, збудована у 1878 р., а джерело сплюндровано. У кінці 70-х . напоч. 80-х рр. у день 7 липня людям взагалі заборонялось сюди приходити. Відновлення святого місця почалось з 1990 р. Наступного літа тут освячується церковця Івана Христителя, організовуються нічні чування. У 1998-1999 рр. біля Духової Криниці проводилось свято Духовної пісні. 2000 року як дарунок для місцевої церкви Генеральний Вікарій Івано-Франківської Єпархії привіз намальовану іконописцем Василем Стефураком ікону Богородиці, створену спеціально для цього місця. Паломники, які щодня їдуть до цієї святині, сподіваються, що з часом тут буде відновлено монастир, а це місце буде розбудовано, як і інші святині Галичини (Вікіпедія)
Кажутьщо це джерело несподівано забило на свято Різдва Івана Хрестителя і било потужним фонтаном. Спочатку люди хотіли засипати його, але вражені його силою, схаменулись. Також кажуть що біля цього джерела з людських душ виганяли бісів, а тих що очистились селили в Чесибісах (теперішній Єзупіль). Як свідчать безліч переказів, згодом тут ще відбулось чимало чудесних зцілень.
Ну що ж, спочатку в церквицю, віддати богові молитву, свічку запалити.
Там же в церкві ми придбали книжечку І.Драбчука про історію Духової Криниці та про чудотворну силу її води. Ось деякі цитати.
„Дуже давно жила в нашему селі вдова, у якої ріс син — вродливий та розумний юнак. Однак він був сліпим від народження. Жінка ревно молилася і благала Бога зглянутися на її дитину. Якось, повертаючись під вечір з лісу, зупинилась вона біля джерела напитися води. Раптом їй почувся голос Матері Божої: „Якщо хочеш, щоб син твій бачив, приведи його вдосвіта на це місце і премий очі джерельною водою". Дуже здивувалася жінка, проте наступного дня, а було це 7 липня, на свято Івана, поспішила з сином до джерела. До схід сонця набрала води, вмила сина, і той враз прозрів. Радості обох не було меж. Звістка про це швидко розійшлася навколо, і стали люди приходити до джерела, вірячи, що його вода помічна". „Колись в давнину, коли на край напали монголо-татари біля Духової Криниці сталося дивовижне зцілення одного воїна з дружини галицького князя. Якось у сутичці з передовим загоном ворога загинули два його побратими, а він, хоча и був тяжко поранений, помчав на кош до Галича, щоб попередити князя про небезпеку. 3 передпліччя його текла кров і по дорозі він втратив її чимало. Коли під ним упав загнаний кінь, воїн скотився у придолинок і, ідчувши страшенний біль, втратив свідомість. Потім було видіння чи з'ява. Осяяна яскравим сяйвом постать жінки наблизилась до нього і скропила його глибоку рану краплинами води, яку набрала з недалекого джерела... Привели до тями дружинника ченці, які мешкали недалеко. На свое здивування воїн вдчув у собі сили, а коли поглянув на рану, з якої ще недавно текла кров, то побачив загоений рубець. Щодуху рванув він до столиці, бо згадав, чого їхав. Князь Данило вислухав воїна і дуже здивувався його чудесному зціленню. Звістка про це чудо швидко поширилась між галичанами, і почали їхати до того джерела люди з далеких і близьких околиць. Кажуть, що і сам князь Данило Галицький нерідко бував біля цеї криниці. Священики кропили водою з Духової Криниці його воїнів, а ті у битвах перемагали угрів. Після молитви можна й до джерела, спити води цілющої. Криниця "Святого Духа" є місцем поклонінь понад 2000 років. На цьому місці споконвіків святкували свято Купала. Блаженно попили і з собою набрали. Гадаю по 1,5л на кожного з нас вистачить. Водночас якось не по собі від дій інших бажаючих водою цілющою запастись. Приїзджають автівками, витягують десятками 5-6л бутлі і, навіть не перехрестившись, понабирають води та й одразу чухнули звідсіля. Може я занадто критично, може і сам собі таке враження вигадав, та гадаю цілющі властивості тієї води у силі віри, і відношення до тієї води має бути як до великої коштовності бо це не є вода щоб зупу варити.
Тепер до дому.
| ||
| ||
Переглядів: 3396 | Завантажень: 0 | Коментарі: 3 | |
Всього коментарів: 3 | |
| |