Середа
23.01.2019
05:55

Вітаю Вас Гость
RSS

 
ГоловнаРеєстраціяВхід


 

 
Погода в Україні 

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2011 » Квітень » 2 » Касову гору знову спалили.
23:57
Касову гору знову спалили.

Еко.portal.lviv.ua 

Чим шкідливе спалювання опалого листя і сухої трави?
Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, українці рідко надають цьому ваги.
При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука.
Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, скажемо, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони як правило, стають причиною дертя в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і викликаючі респіраторнні захворювання оксиди сірки. Постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальнихшляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзилліти.
До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди і можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.
Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей – дошкільного і молодшого шкільного віку, вкплив диму на чиї організми особливо небезпечний.
Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз:
1. В сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні. 
2. Спалювання листя призводить до руйнації грунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть грунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів.
3. За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаются в грунт. При згорянні ж утворюється зола. Не зважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення грунту.
4. На природних ділянкахі газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.
5. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання грунту.
6. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.
7. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.
8. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Густий дим є напівпровідником і за певних умов здатний стати причиною короткого замикання ЛЕП.
9. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.
10. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.

Зате навесні знову буйно підуть в ріст трави. Але де там! Бур'яниська!


Переглядів: 956 | Додав: bostonnews
Всього коментарів: 7
1 Андрій  
От ди*іли...

2 step  
А хто траву на Касовій підпалює? І для чого? Адже її визнано комплексною пам'яткою природи загальнодержавного значення! Тобто сільськогосподарських робіт тут не проводиться. Бо можна було подумати що то деякі недалекі землероби випалюють щоб нове краще росло. Хоча і така думка горе-землероба є достойною справжнього ідіота бо рости краще почнуть саме невибагливі бур"яниська. Так хто всеж таки?
Хулігани гади задля розваги? Може наша "еліта" розважається? А що?, ходити ноги бити вистежуючи звіра? Підпалив і він сам на тебе вибіжить тільки встигай набої подавати. Пофіг що там крім того вбитого звіра ще загине повно невинних тваринок. Або може дачники? Ось їжачок з підпалу:

Так хто все ж таки підпалює?


3 Іван  
Ходять чутки, що на Касовій горі колись була траса для мотокросу. Кому що про неї відомо, де вона?

5 step  
Це не чутки а сама що не на є справжнісінька правда. Я не один раз бував глядачем на змаганнях по мотокросу в 70-х роках. Якщо глянути на Касову гору через Гугл Земля, можна побачити чіткі звивисті лінії. Це і є гоночні траси.

4 Іван  
http://www.motodrive.com.ua/content/Ispitanie-na-prochnost.html - вона таки була (11-те фото)

Тепер залишилось вичислити де саме вона))


7 step  
Ага, так, так. Одразу згадалось як ми пацанами витріщившись на гонщика з трепетом промовляли: Кавінов!

6 Іван  
http://maps.google.com.ua/maps?f=....%BD&aq= значить десь отут

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2019
Використовуються технології uCoz